Aurelius z Geshburga

Ekscentryczny czarodziej z okolic Geshburga

Description:

Aurelius jest mężczyzną w średnim wieku o dość znacznej tuszy. Choć jest członkiem Gildii Magów w Geshburgu to mieszka kilka mil za miastem w leśnej dziczy. Jowialna postawa i rubaszny śmiech ukrywają fakt, że czarodziej jest jednym z najlepszych iluzjonistów w Imperium. Aurelius ceni sobie życie poza miastem w swoim domu otoczonym ogrodami jakich pozazdrościła by mu niejedna Imperialna hrabianka. Niemal zawsze też można go spotkać otoczonego wianuszkiem pięknych, młodych panien. Tylko skąd on je wziął na takim odludziu?

Oskar i Gorim spotykają Aureliusa w połowie 2510 roku, gdy zatrudnieniu przez Gildie Magów z Geshburga zostali wysłani do niego aby odebrać od niego księgę magiczną na której bardzo zależy Gildii a która znajduje się właśnie w rękach czarodzieja. Aurelius przyjmie ich z radością oraz zaprosi na “prostą kolację”, która okazuje się być ucztą złożoną z wielu dań i w dodatku suto zakrapianą alkoholem.

Jako, że sprawy z magami nigdy nie mogą być proste, nim mag zgodzi się oddać księgę w ich ręce postanawia sprawdzić ich czy są odpowiedni do tego zadania. Każe więc wykonać im trzy zadania (patrz Teil III), które na szczęście okazują się być proste. Po tym jak spełnią jego życzenia zaprasza ich na jeszcze jedną ucztę, po której udaje im się zakosztować przyjemności płynącej nie tylko z wyśmienitych potraw, lecz także od pięknych towarzyszek czarodzieja.

Z magiczną księgą w ręce bohaterowie opuścili dom czarodzieja, który na odchodnym zapraszał ich by jeszcze go odwiedzili.

Bio:

Aurelius z Geshburga

Die Große Kampagne TarMorgul